Harry Kane je najbolj žalosten igralec na evropskem prvenstvu 2024

2 min read

Hrvaška nogometna reprezentanca je izpadla v skupinskem delu evropskega prvenstva 2024, navijače pa je ganilo obžalovanje Luke Modrića. Ko se je Anglija v finalu pomerila s Španijo, je Harry Kane postal najbolj žalosten igralec na turnirju. Kot kapetan ekipe je v belem Nogometni Dresi Prodajo znova poskrbel, da je reprezentanca izpustila prvenstvo.

V prejšnji sezoni je bil Harry Kane pod velikim psihološkim pritiskom. Prvič je zapustil Premier League in se preselil v Bundesligo k Bayernu iz Münchna. Kane je verjel, da lahko pomaga Bayernu osvojiti naslov prvaka, a po koncu te sezone še vedno ni osvojil nobene trofeje. Senca zaporednih izpuščenih prvenstev je vedno vznemirjala Harryja Kana. Koliko naslovov podprvakov je potrebnih za zamenjavo za prvenstvo? Predstava Anglije na evropskem prvenstvu 2024 ni bila izjemna, a ekipa je igrala stabilno in na koncu prišla do finala. Prej je Anglija igrala proti Italiji, zdaj pa je njihov nasprotnik mlada reprezentanca Španije. 17-letni Lamine Yamal je Španijo popeljal do evropskega prvenstva, Julian Alvarez pa je z Argentino osvojil Copo Americo.

Harry Kane je igralec, vreden pohvale navijačev, obžaluje pa le, da je izpustil prvenstvo. Njegov prestop v Bayern München je bil jasen, samo da bi osvojil prvenstvo. V prihodnji sezoni bo Harry Kane še naprej nosil dres Bayern Munich in še naprej trdo delal za dosego cilja osvojitve naslova prvaka. Čeprav nešteto oboževalcev morda ignorira obstoj drugouvrščenega, je Harry Kane postal simbol drugouvrščenega. Je najbolj tragičen igralec evropskega prvenstva 2024, ki želi končati situacijo brez naslova prvaka.